603 708 628

Rusztowanie klinowe - zasada działania

Jest Ci niezbędna powierzchnia robocza, która posłuży do przeprowadzenia prac na wysokościach? Najlepszą odpowiedź na Twoje potrzeby stanowi firma Irleh z Gniezna, której unikatowe połączenie klinów rusztowania uzyskało w 1999 roku ochronę Urzędu Patentowego. Proponowane konstrukcje choinkowe (zgodne z EN 12811-1:2004-03, a tym samym PN-M-47900-2 i PN-M-47900-1) sprawdzają się doskonale przy wszelkich pracach budowlanych (także remontowych i wykończeniowych), malarskich, elewacyjnych oraz w celu ocieplania bloku, instytucji publicznej czy siedziby firmy. Z jakich elementów się składają i jakie są ich zasady działania?

 

Rusztowanie klinowe Irleh – elementy konstrukcji

Tworzone przez firmę Irleh Lisiewicz na bazie autorskich projektów rusztowania choinkowe składają się z elementów pionowych oraz poziomych. Pionowe konstrukcje to tzw. choinki (także stójki), a poziome to podłużne leżnie. Części łączone są ze sobą za pomocą klinów, które stanowią gwarancję stabilności oraz sztywności konstrukcji, a także wyższe bezpieczeństwo niż w przypadku dotychczas stosowanych rozwiązań (np. rurowych). Wykorzystanie takich elementów pozwala również na dostosowanie do każdego budynku - możliwe jest dowolne przesuwanie podestów czy dokonywanie zmian poziomów roboczych o 50 cm (dzięki temu nie wszystkie poziomy muszą być wyłożone podestami). Co więcej, można zastosować poręcze i deski burtowe z obu stron, a także przeprowadzić demontaż oraz przestawić tylko wybrane pola.

 

Rusztowanie choinkowe firmy Irleh Lisiewicz – najlepiej dostosowane do potrzeb

Rusztowania klinowe to sposób, by przeprowadzić prace budowlane nawet w
trudno dostępnych miejscach. Konstrukcja typu klin osiąga wysokość do 36 metrów (wyższe konstrukcje uznawane są za nietypowe) i świetnie się sprawdzi przy różnicach poziomów (schody, wykopy, naturalne spadki terenów) zarówno w zamkniętych, jak i otwartych przestrzeniach.

 

Eksploatacja choinkowej konstrukcji Irleh powinna się odbywać po zaznajomieniu się z Dokumentacją Techniczno-Roboczą (DTR) oraz zgodnie z wymienionymi w niej zasadami. W przypadku wątpliwości należy stosować się do obowiązujących norm krajowych (serii DIN 4420 oraz PN/M-47900, a także ich nowelizacji).

0
Feed