603 708 628

Blog

 • 03/06/2024
  Najczęstsze błędy przy eksploatacji rusztowań

  Bezpieczeństwo na placach budowy stanowi niezmiennie jeden z najistotniejszych aspektów zarówno dla pracowników, jak i osób odpowiedzialnych za nadzór nad realizacją projektów. Jednym z ważnych elementów zapewniających optymalne warunki pracy na wysokości są rusztowania. Ich prawidłowa eksploatacja jest zatem niezbędna dla uniknięcia wypadków i zagwarantowania ciągłości robót. Należy wiedzieć, że błędy w użytkowaniu tego typu konstrukcji są stosunkowo częste i mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Wynikają one zarówno z niedostatecznej wiedzy na temat właściwego montażu, jak i braku świadomości dotyczącej bieżącej konserwacji oraz inspekcji.

  Dowiedz się więcej
 • 10/05/2024
  Kupno rusztowań – na co zwrócić uwagę

  Wybór odpowiedniego rusztowania stanowi ważny element planowania prac budowlanych i remontowych, mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, efektywność i ekonomię realizacji projektu. Przed podjęciem decyzji o zakupie konieczne jest dogłębne rozpatrzenie szeregu czynników technicznych, prawnych oraz ekonomicznych. Należy uwzględnić charakter przewidywanych prac, specyfikę miejsca realizacji, a także obciążenia. Znaczącą rolę odgrywają również przepisy dotyczące bezpieczeństwa pracy oraz normy techniczne, które musi spełniać wybrane rusztowanie.

  Dowiedz się więcej
 • 07/06/2023
  Finansowanie zakupu klinowych rusztowań elewacyjnych

  Dzięki środkom otrzymanym z dotacji unijnych mniejsze firmy mogą bez problemu wkroczyć na rynek. W przypadku branży budowlanej fundusze można wykorzystać na zakup rusztowań, które są niezbędne podczas wykonywania prac na wysokości. Co należy zrobić, aby otrzymać wsparcie?

  Dowiedz się więcej
 • 31/05/2023
  Irleh - nasza historia w branży budowlanej

  Firma Irleh jako producent rusztowań elewacyjnych istnieje na rynku już od 30 lat. Przez ten czas bardzo się rozwinęliśmy. Podstawą naszej działalności jest nie tylko dostarczanie niezawodnych rozwiązań ułatwiających pracę fachowcom z branży budowlanej, ale również pomoc specjalistom, którzy doświadczają zawirowań na rynku. Do kogo kierujemy swoje autorskie produkty? W jaki sposób pomagamy przedsiębiorcom, gdy dostęp do sprawdzonych i oryginalnych rusztowań jest utrudniony z powodów ekonomicznych? Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury!

  Dowiedz się więcej
 • 22/07/2021
  Dlaczego rusztowanie typu klin?

  Rusztowanie elewacyjne typu klin, nazywane w branży także klinowym lub choinkowym to najważniejszy produkt naszej firmy. W 1999 roku nasza firma Irleh uzyskała ochronę Urzędu Patentowego na specjalne, klinowe połączenie elementów.

  Dowiedz się więcej
 • 16/11/2020
  Wymagania dotyczące posadowienia rusztowania

  Wykonywanie prac budowlanych na wysokości nie jest możliwe bez postawienia odpowiedniej konstrukcji, która składa się z poziomych i pionowych słupów wraz z umieszczonymi na nich pomostami. By zapewnić właściwy montaż poszczególnych części, należy spełnić wymagania dotyczące posadowienia rusztowania. Błędy pod tym względem mogą utrudnić wykonywanie prac, a w konsekwencji stworzyć zagrożenie dla bezpieczeństwa z uwagi na niestabilność konstrukcji.

   

  Dowiedz się więcej
 • 09/01/2020
  Rusztowania klinowe - zastosowanie

  Stabilna i bezpieczna konstrukcja pozwalająca na przeprowadzenie niezbędnych prac? Otrzymasz ją, gdy zdecydujesz się na rusztowania, które znajdują się w ofercie naszej firmy z Gniezna (posiadającej ponad 20 lat doświadczenia w branży) i tworzone są na bazie autorskich projektów. Jako producent proponujemy rozwiązania klinowe (choinkowe), które montuje się w celu przeprowadzenia prac budowlanych, malarskich i innych na wysokościach. Nasze konstrukcje nadają się do użytku zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Najlepszy wybór? Bez wątpienia firma Irleh z Gniezna!

  Dowiedz się więcej
 • 06/01/2020
  Rusztowanie klinowe - zasada działania

  Jest Ci niezbędna powierzchnia robocza, która posłuży do przeprowadzenia prac na wysokościach? Najlepszą odpowiedź na Twoje potrzeby stanowi firma Irleh z Gniezna, której unikatowe połączenie klinów rusztowania uzyskało w 1999 roku ochronę Urzędu Patentowego. Proponowane konstrukcje choinkowe (zgodne z EN 12811-1:2004-03, a tym samym PN-M-47900-2 i PN-M-47900-1) sprawdzają się doskonale przy wszelkich pracach budowlanych (także remontowych i wykończeniowych), malarskich, elewacyjnych oraz w celu ocieplania bloku, instytucji publicznej czy siedziby firmy. Z jakich elementów się składają i jakie są ich zasady działania?

  Dowiedz się więcej
 • 05/01/2020
  Montaż rusztowania klinowego

  Jako firma z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży, chętnie dzielimy się naszą wiedzą; bowiem dobry producent rusztowań klinowych to taki, który udziela wskazówek na temat ich prawidłowego użytkowania. Nasza firma Irleh z Gniezna oferuje elewacyjne rusztowania klinowe (choinkowe). Wyróżniają się opatentowanym przez nas, jedynym w swoim rodzaju klinowym połączeniem elementów.

  Dowiedz się więcej
 • 04/01/2020
  Jak powstaje rusztowanie klinowe?

  Skorzystanie z usług doświadczonej firmy – takiej jak Irleh Lisiewicz z Gniezna – to najlepszy sposób na to, by uzyskać stabilną i funkcjonalną konstrukcję, która pozwoli przeprowadzić niezbędne czynności (budowlane, remontowe, inne) na wysokościach. Tworzone przez nas rusztowania klinowe odznaczają się dopasowaniem do typu budynku, zbiornika czy komina (pod względem wysokości oraz powierzchni). Zapewnią najwyższy stopień bezpieczeństwa, pozwalając w odpowiedni sposób przeprowadzić niezbędne czynności bez względu na warunki. W jakich składają się elementów i jak wygląda ich montaż?

  Dowiedz się więcej