603 708 628

Dlaczego rusztowanie typu klin?

Rusztowanie elewacyjne typu klin, nazywane w branży także klinowym lub choinkowym to najważniejszy produkt naszej firmy. W 1999 roku nasza firma Irleh uzyskała ochronę Urzędu Patentowego na specjalne, klinowe połączenie elementów.

Co sprawia, że rusztowania choinkowe są unikalne i od lat cieszą się uznaniem klientów? 


Przede wszystkim chodzi o łatwość montażu i walory użytkowe. 


Z czego składają się nasze konstrukcje?:

  • Elementy pionowe to tzw. stójki (choinki), które posiadają kieszenie rozmieszczone co 50 centymetrów.
  • Elementy poziome, tzw. leżnie, są wyposażone w kliny umieszczane w kieszeniach, co sprawia że uzyskujemy stabilne konstrukcje. Zastosowana w naszych rusztowaniach technika połączeń zapewnia dużą sztywność. To właśnie unikalne, klinowe połączenia elementów zapewniają wysoką stabilność przez samousztywnianie się rusztowania.


Prosta budowa i nieskomplikowany montaż rusztowania klinowego sprawiły, że nasz system cieszy się uznaniem użytkowników i od lat z sukcesem funkcjonuje na rynku.


Rusztowania choinkowe można w łatwy sposób rozkładać i składać, tak by dopasować je do aktualnych potrzeb. Rusztowanie klinowe można porównać do klocków LEGO, sprawdza się do budowy domów jednorodzinnych, także w terenie górzystym. Zdaje egzamin również tam, gdzie istnieje różnica poziomów (naturalny spadek terenu, skarpy, schody, wykopy), również w zbiornikach i kominach.


Aby sprawnie zmontować nasze rusztowania klinowe, wystarczy trzech pracowników. Rusztowanie typu klin jest wygodne w przechowywaniu i transporcie, a to dlatego, że zajmuje stosunkowo niewiele miejsca - w stanie rozłożonym to tylko zestaw pojedynczych elementów i rur.


Rusztowanie choinkowe może być używane jako rusztowanie przyścienne - kotwiczone w ścianach, wieżowe, wolnostojące, przejezdne lub przestrzenne.


Poziomy robocze można przestawiać co 50 cm, a standardowa szerokość podestu roboczego to 105 lub 75 cm. Na specjalne zamówienie klienta wykonujemy także inne szerokości. Podesty można przekładać w zmontowanym rusztowaniu na dowolny, wymagany poziom.


Rusztowania klinowe to wysoka uniwersalność. Z elementów rusztowania można zbudować konstrukcje tymczasowych zadaszeń lub estrad. Sprawdzi się także jako konstrukcja podporowa. Aby dodatkowo wykorzystać jego funkcjonalność, można ustawić rusztowanie na kółkach.


Nasze rusztowanie klinowe jest zabezpieczone przed korozją farbą chlorokauczukową lub ocynkowaniem.


Posiadamy rusztowanie choinkowe w ciągłej sprzedaży. Do już posiadanego zestawu można dokupić kolejne elementy, tak aby zmienić konfigurację i funkcję swojego zestawu.


Oryginalne, prawidłowo użytkowane rusztowanie gwarantuje bezpieczeństwo pracy. Zostało przebadane oraz uzyskało pozytywną opinię Instytutu Budownictwa i Inżynierii Sanitarnej.


Warto podkreślić, że ze względu na swoje zalety nasze rusztowanie klinowe zostało wyróżnione Znakiem Towarowym "Wielkopolska Jakość".

0
Feed