Dlaczego rusztowanie typu klin?

Rusztowanie elewacyjne typu klin, nazywane w branży także klinowym lub choinkowym to główny produkt naszej firmy. W 1999 roku uzyskaliśmy ochronę Urzędu Patentowego na unikalne, klinowe połączenie elementów.

Co sprawia, że rusztowanie typu klin jest wyjątkowe i od lat cieszy się powodzeniem wśród klientów?

 

Przede wszystkim chodzi o walory użytkowe i łatwość montażu.

 

Z czego składają się nasze konstrukcje?:

 

Elementy pionowe to tzw. stójki (choinki), które posiadają kieszenie rozmieszczone co 50 centymetrów.
Elementy poziome, tzw. leżnie, są wyposażone w kliny umieszczane w kieszeniach, co sprawia że uzyskujemy stabilne konstrukcje. Zastosowana w naszych rusztowaniach technika połączeń zapewnia dużą sztywność. To właśnie unikalne, klinowe połączenia elementów zapewniają wysoką stabilność przez samousztywnianie się rusztowania.
Prosta budowa i nieskomplikowany montaż sprawiły, że nasz system cieszy się powodzeniem wśród użytkowników i z powodzeniem funkcjonuje na rynku.

 

Konstrukcję można w prosty sposób składać i rozkładać, dopasowując do konkretnych potrzeb. Rusztowanie typu klin można porównać do klocków LEGO, sprawdza się w terenie górzystym i do budowy domów jednorodzinnych. Zdaje egzamin w miejscach, gdzie trzeba poradzić sobie z różnicą poziomów (schody, skarpy, naturalny spadek terenu czy wykopy), także w zbiornikach i kominach.

 

Aby sprawnie zmontować nasze rusztowanie, wystarczy trzech pracowników. Przy tym jest wygodne w transporcie i przechowywaniu, ponieważ zajmuje niewiele miejsca, a w stanie rozłożonym to tylko zbiór pojedynczych rur i elementów.

 

Może być używane jako rusztowanie przyścienne - kotwiczone w ścianach, wolnostojące, wieżowe, przestrzenne lub przejezdne.

 

Poziomy robocze można przestawiać co 50 cm, a standardowa szerokość podestu roboczego to 105 lub 75 cm, a na specjalne zamówienie klienta wykonujemy także inne szerokości. Podesty można przekładać w zmontowanym rusztowaniu na dowolny, wymagany poziom.

 

Do zalet naszego rusztowania należy jego uniwersalność. Z elementów rusztowania można zmontować konstrukcje estrad, tymczasowych zadaszeń. Sprawdzi się jako przestrzenna konstrukcja podporowa. Aby dodatkowo wykorzystać jego funkcjonalność, można ustawić rusztowanie na kółkach.

 

Nasze rusztowanie jest zabezpieczone przed korozją farbą chlorokauczukową lub ocynkowaniem.

 

Dysponujemy rusztowaniem w ciągłej sprzedaży. Do już posiadanego zestawu można dokupić kolejne elementy, tak aby zmienić konfigurację i funkcję swojego zestawu.

 

Oryginalne, prawidłowo użytkowane rusztowanie zapewnia bezpieczeństwo pracy. Zostało przebadane i uzyskało pozytywną opinię Instytutu Budownictwa i Inżynierii Sanitarnej.

 

Co warte podkreślenia, ze względu na swoje zalety nasze rusztowanie zostało nagrodzone Znakiem Towarowym "Wielkopolska Jakość".

0
Feed