Rusztowania choinkowe typu klin

Rusztowanie elewacyjne typu klin (inaczej rusztowanie choinkowe lub klinowe) to główny produkt naszej firmy. 

W 1999 roku uzyskaliśmy ochronę Urzędu Patentowego na unikalne, klinowe połączenie elementów.

Co sprawia, że rusztowanie klinowe jest wyjątkowe i od lat cieszy się powodzeniem wśród klientów?

Przede wszystkim chodzi o walory użytkowe i łatwość montażu rusztowania. Konstrukcję można w prosty sposób składać i rozkładać, dopasowując do konkretnych potrzeb. Rusztowanie choinkowe można porównać do klocków LEGO, sprawdza się w terenie górzystym i do budowy domów jednorodzinnych. Zdaje egzamin w miejscach, gdzie trzeba poradzić sobie z różnicą poziomów (schody, skarpy, naturalny spadek terenu czy wykopy), także w zbiornikach i kominach. 

 

 Prosta budowa i nieskomplikowany montaż rusztowania klinowego sprawiły, że nasz system cieszy się uznaniem użytkowników i z powodzeniem funkcjonuje na rynku.

Prosta budowa i nieskomplikowany montaż rusztowania klinowego sprawiły, że nasz system cieszy się uznaniem użytkowników i z powodzeniem funkcjonuje na rynku.

Aby sprawnie zmontować rusztowanie klinowe, wystarczy trzech pracowników. Przy tym jest wygodne w transporcie i przechowywaniu, ponieważ zajmuje niewiele miejsca, a w stanie rozłożonym to tylko zbiór pojedynczych rur i elementów. Rusztowania klinowe mogą być używane jako rusztowanie przyścienne - kotwiczone w ścianach, wolnostojące, wieżowe, przestrzenne lub przejezdne.

Do zalet naszego rusztowania należy jego uniwersalność. Z jego elementów można zmontować konstrukcje estrad lub tymczasowych zadaszeń. Rusztowania choinkowe sprawdzą się także jako przestrzenna konstrukcja podporowa.


Oryginalne, prawidłowo użytkowane rusztowanie choinkowe zapewnia bezpieczeństwo pracy. Zostało przebadane i uzyskało pozytywną opinię Instytutu Budownictwa i Inżynierii Sanitarnej. Ze względu na swoje zalety nasze rusztowanie klinowe zostało nagrodzone Znakiem Towarowym "Wielkopolska Jakość".