603 708 628

Jak powstaje rusztowanie klinowe?

Skorzystanie z usług doświadczonej firmy – takiej jak Irleh Lisiewicz z Gniezna – to najlepszy sposób na to, by uzyskać stabilną i funkcjonalną konstrukcję, która pozwoli przeprowadzić niezbędne czynności (budowlane, remontowe, inne) na wysokościach. Tworzone przez nas rusztowania klinowe odznaczają się dopasowaniem do typu budynku, zbiornika czy komina (pod względem wysokości oraz powierzchni). Zapewnią najwyższy stopień bezpieczeństwa, pozwalając w odpowiedni sposób przeprowadzić niezbędne czynności bez względu na warunki. W jakich składają się elementów i jak wygląda ich montaż?

 

Rusztowanie choinkowe firmy Irleh Lisiewicz - poszczególne elementy

Wśród niezbędnych elementów, jakie przygotowaliśmy jako producent konstrukcji choinkowej, wymienimy:

  • leżnie (w wersji poprzedniej i podłużnej) z klinami,
  • stójki (choinki),
  • pomosty (metalowe oraz drewniane),
  • rury kotwiące,
  • poręcze i deski burtowe o różnych wymiarach i wadze,
  • stężenia pionowe oraz poziome uniwersalne,
  • drabinę przestawną,
  • wysięgnik transportowy,

Można również wykorzystać konsole poszerzające oraz podporę narożną, a także w razie konieczności zastosować elementy zadaszenia.

 

Rusztowania - montaż krok po kroku

Montaż oraz demontaż konstrukcji są bardzo proste, a do ich przeprowadzenia wystarczą zaledwie 3 osoby. Rusztowanie klinowe powstaje dzięki połączeniu stójek (choinek) oraz leżni. Stójki to elementy pionowe, które posiadają kieszenie rozmieszczone co 50 cm. Leżnie z kolei (elementy poziome) zaopatrzone są w kliny umieszczone w kieszeniach, dzięki czemu można je ze sobą połączyć i osiągnąć stabilną konstrukcję. Tak powstaje pierwszy poziom. Przy stawianiu kolejnych należy dodawać następne elementy, zgodnie ze wskazaniami producenta: drabinki, podesty, stężenia, poręcze, kotwiczenie czy deski burtowe. Bardzo istotne jest, by postępować zgodnie z instrukcją, ponieważ tylko prawidłowo złożona konstrukcja typu klin zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa robotników.

 

Zmontowane w taki sposób rusztowania choinkowe firmy Irleh z Gniezna można wykorzystać nie tylko do przeprowadzenia niezbędnych prac na wysokościach, ale również jako estradę, wieżę czy zadaszenie. W razie potrzeby można je wzbogacić również o dodatkowe elementy. Należy jednak pamiętać, że w przypadku nietypowych rozwiązań konieczne jest stworzenie przed realizacją odpowiedniego projektu.

0
Feed