603 708 628

Montaż rusztowania klinowego

Jako firma z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży, chętnie dzielimy się naszą wiedzą; bowiem dobry producent rusztowań klinowych to taki, który udziela wskazówek na temat ich prawidłowego użytkowania. Nasza firma Irleh z Gniezna oferuje elewacyjne rusztowania klinowe (choinkowe). Wyróżniają się opatentowanym przez nas, jedynym w swoim rodzaju klinowym połączeniem elementów.

 

Jeśli już złożyłeś u nas zamówienie lub zamierzasz niebawem dokonać zakupu, koniecznie zapoznaj się z artykułem - dziś nakreślimy, w jaki sposób montować rusztowanie choinkowe.

 

Najważniejsze zasady i przygotowanie

Przede wszystkim nadzór nad jakością wykonania montażu powinien sprawować kierownik budowy. Ponadto, konieczne jest przygotowanie miejsca: teren musi być ogrodzony i zabezpieczony oraz oznakowany, a także należy wykonać instalację odgromową i uziemienie. Ponadto, warunki atmosferyczne muszą być sprzyjające (deszcz, śnieg, burza są przeciwwskazaniem).

 

Przed przystąpieniem do montażu rusztowania sprawdź każdy element; uszkodzone muszą zostać usunięte. Zabrania się stosowania elementów pochodzących od innego producenta.

 

Maksymalna odległość od ściany bez instalacji poręczy wynosi 0,50m do krawędzi pomostu. Montaż rusztowania choinkowego rozpocznij od najwyższego miejsca posadowienia.

 

Zaczynając od początku i pnąc się w górę, po zainstalowaniu każdej kolejnej kondygnacji sprawdź jej wypoziomowanie!

 

Dokładnie dobijaj kliny i upewniaj się, że nie zapomniałeś o żadnym elemencie.

 

Montaż rusztowania klinowego – w skrócie:

1) Podstawki śrubowe: dokładnie rozstaw je (odległość pomostu od ściany nie może być większa niż 0,20m), nałóż na ich trzpienie stójki (na głębokość minimum 25cm), a stójki połącz z leżniami (umieszczanymi w gniazdach stójek).

2) Drugi poziom leżni: zainstaluj go, pamiętając o dobijaniu klinów.

3) Stężenie pionowe: zainstaluj je i sprawdź wypoziomowanie.

4) Podesty: drewniane ułóż poprzecznie na leżniach podłużnych, a metalowe podłużnie na leżniach poprzecznych.

Zabezpiecz je zapadką - od dołu.

5) Drugi i każdy kolejny poziom: instalujesz te same elementy, a dodatkowo umieść deskę burtową i poręcz pośrednią wszędzie tam, gdzie będą pracować i poruszać się ludzie.

 

Do każdego zamówienia dołączamy szczegółową instrukcję obsługi, wraz z opisem poszczególnych elementów i rysunkami. Z firmą Irleh stworzysz bezpieczną konstrukcję do pracy!

0
Feed