Wykrawarki walcowe

IR1 Wykrawarka walcowa

Maszyna służy do rozkroju całych skór bydlęcych na duże elementy przeznaczone do produkcji skórzanych foteli samochodowych, biurowych i skórzanej tapicerki meblowej.

 

Zasada pracy wykrawarki walcowej polega na tym, że na płycie plastikowej w wymiarach 3 m x 2,2 m rozkłada się całą skórę bydlęcą, a na skórze wykrojniki. Tak przygotowany zespół (płyta wraz z wykrojnikami) przepuszcza się między dwoma walcami. Szczelina między walcami jest tak wyregulowana, aby było miejsce jedynie na płytę i wykrojniki, co powoduje, że ostrza wykrojników wbijają się w skórę. Po przejściu zespołu między walcami następuje powrót całości na stanowisko wyjściowe, gdzie zdejmuje się wykrojone elementy i przygotowuje się następną skórę do rozkrojenia. Podczas powrotu zespołu górny walec wykrawarki unosi się, aby uniknąć zjawiska podwójnego przykrawania.

Maszyna wyposażona jest w dwa lub cztery stoły robocze, z których każdy obsługuje 2 - 4 pracowników. Każdy zespół pracowników realizuje swój program produkcyjny i nie koliduje to z programami pozostałych zespołów.

 

Spełnia wymogi CE.
Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Parametry techniczne:

wydajnośćok. 700m2 skóry/8h
napędmechaniczno - pneumatyczny
moc zainstalowana2,4 KW
ciśnienie powietrza0,6 MPa
ciężar maszyny3200 kg
długość15,3 m
szerokość3,2 m
wysokość2,7 m